Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie

Technologia produkcji WATS

  Nasza firma dysponuje innowacyjnymi, w pełni zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi, pozwalającymi na realizację zamówień w wysokości od 5 tys. sztuk. Pomimo wprowadzonej automatyki w dziale produkcji, przeprowadzamy regularne kontrole, które pozwalają na zagwarantowanie Klientom minimum braków. Waga, ciśnienie i szczelność puszek aerozolowych spełniają określone wymogi.

  Zaawansowana technologia naszej fabryki przejawia się także w doradztwie przy wprowadzaniu produktu na rynek – pomagamy w procesach rejestracyjnych. Warto dodać, że produkty kosmetyczne podlegają rejestracji w bazie Komisji Europejskiej: CPNP (Cosmetics Products Notification Portal – Portal  Notyfikacji Produktów Kosmetycznych). Nasi specjaliści służą doradztwem prawnym w zakresie produktów kosmetycznych.

  Rozwój nauki i badań nad wpływem różnych substancji na organizm człowieka pociąga za sobą cykliczną aktualizację załączników do najważniejszego dokumentu w Unii Europejskiej, dotyczącego produkcji kosmetyków: Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) z 30.11.2009 roku. Korzystamy ze stale weryfikowanej bazy składników kosmetyków INCI (International Nomenclature of Cosmetics Ingredients). Zawiera ona wykaz substancji dozwolonych oraz zabronionych przy produkcji wyrobów kosmetycznych. Kosmetyki nie mogą zawierać zarówno substancji zakazanych, jak i dozwolonych – jednak w przekraczającym normy stężeniu.

  Stosujemy się do procedur odpowiedzialności społecznej i ekologicznej przez wdrożenie procedur zmierzających do ograniczania produkcji odpadów i korzystania z odnawialnych źródeł energii. Wykorzystujemy surowce pochodzące z recyklingu. Ponadto ograniczamy szkodliwe składniki w procesie produkcyjnym i korzystanie z tworzyw sztucznych w magazynach. Ekologiczne standardy wdrożyliśmy również w biurach, stawiając m.in. na edukację ekologiczną oraz oszczędność wody i energii. Dbamy o zielone otoczenie firmy oraz ekologiczny transport. Korzystamy z wózków widłowych napędzanych gazem. Nasze produkty pakujemy w kartony i torby biodegradowalne.

   

  Zalety opakowań aerozolowych

  Opakowania aerozolowe pozwalają na wygodne korzystanie z produktu. Umożliwiają jego precyzyjną aplikację. Najczęściej przyjmują postać napełnionej pod ciśnieniem puszki, w której wygodnie można zamknąć pianki, spraye, politury czy sprężone powietrze. Chronią przed światłem, wilgocią, powietrzem i zanieczyszczeniami. Są wytrzymałe i odporne na różne czynniki zewnętrzne. Ze względu na możliwość recyklingu są materiałem ekologicznym. Warto dodać, że to właśnie aluminium jest metalem, który na całym świecie najczęściej poddaje się recyklingowi.

  Opakowania aerozolowe idealnie sprawdzą się w produktach do pielęgnacji samochodu (autokosmetyki), kosmetykach i chemii gospodarczej. Lekkość i odporność opakowań, a także łatwość w ich konfekcjonowaniu pozwala na szerokie zastosowanie w produkcji – również produktów specjalistycznych. Pojemniki metalowe stosujemy m.in. do środków technicznych i chemii komputerowej (np. pianki do czyszczenia klawiatury czy obudowy komputera) lub kosmetyków fryzjerskich (lakiery do włosów, suche szampony, pianki do włosów).